"Dziecko – człowiek"

"Dziecko nie jest Twoje- mówił- dziecko jest człowiekiem." /J. Korczak, "Jak kochać dziecko"/

Zabawy urodzinowe 6-7 latków… 2 marca 2010

Filed under: dziecko,Zabawy- Urodziny — dzieckoczlowiek @ 14:11

Kochani wypisałam kilkanaście przykładowych zabaw:)  zapewne większość jest Wam znane tylko trzeba je sobie odświeżyć:)

ZABAWY na dobry początek:

Każde dziecko wybiera sobie z rozsypanki (płatki kwiatków i środki) kolor który lubi, następnie z czepiamy to zszywaczem i na środku wpisujemy IMIĘ każdego z dzieci i uczestników zabawy:) i przyczepiamy każdemu do ubranka.

Jeśli jeszcze nie wszyscy przyszli, to można zabawić się z nimi w tzw. STÓPKI: na kartkach A4 dzieci odrysowują swoje stopy i na nich wypisują lub rysują, to co chcieli by powiedzieć miłego JUBILATOWI. Wieszamy na ścianie wszystkie obrazki, żeby było kolorowo i miło.

1 ZABAWA:

Ludź do ludzia (mis do misia-dla młodszych dzieci)…:) na tę komendę dzieci szukają sobie pary, jedno zawsze zostaje bez. I to, co jest bez pary mówi komendę: dłonie do dłoni, stopy do stóp, głowa do głowy, łokieć do łokcia, ucho do ucha, nos do nosa itd. Dzieci starsze mogą dawać inne komendy, bardziej wyszukane i trudniejsze do wykonania np. prawa stopa do lewego ucha, nos do czoła, lewy łokieć do prawego kolana itd.

2. ZABAWA:

Taniec z balonami- wygrywa ta para, której balonik nie spadnie na ziemie ani nie zostanie podtrzymany w trakcie tańca przez uczestników zabawy. Dmuchamy balony, dzieci dobierają się w pary, następnie tańczą średnio szybką piosenkę trzymając balonik między głowami..

3. ZABAWA:

Na kartkach A4 każde dziecko rysuje swój wagonik od pociągu, następnie szpileczkami przyczepiamy je do ubrania na plecach lub brzuchu i bawimy się w pociąg. Jubilat jest lokomotywą, w którym miejscu pociąg się odczepi to, to dziecko odpada z gry i staje na boku. Trzymamy się za ramiona lub biodra w zależności od wzrostu dzieci. Bawią się w pociąg w rytm piosenki „…Jedzie pociąg z daleka”. To dziecko które zostanie do końca otrzymuje nagrodę.

4. ZABAWA:

Ciepło-zimno. Chowamy jakiś przedmiot- pokazujemy dziecku, które wychodzi na zewnątrz pomieszczenia, co to jest. Jedno z dzieci chowa ten przedmiot. Dziecko wraca do pokoju i musi go znaleźć. Mówimy LODOWATO, ZIMNO, ZIMNO, CHŁODNO, CIEPŁO, CIEPLEJ, GORĄCO, PARZY, w zależności czy jest blisko czy daleko do odszukania schowanej rzeczy.

5. ZABAWA:

Zaczarowane kolory. Siadają w kręgu, rzucają do siebie piłeczkę i wypowiadają kolor, jak dziecko nie złapie lub złapie na komendę CZARNY to klęka na jedno kolanko, potem na drugie, kolejno na łokieć jeden i drugi.

6. ZABAWA:

W nadmuchane baloniki wkładamy karteczkę ze zwierzątkiem. Każde z nich ma balonik. Dziecko które przebija balonik i ma zwierzątko, opisuje je dla innych dzieci, tak aby mogły odgadnąć co to za zwierzątko. Wygrywa to dziecko, które nazbiera najwięcej karteczek z odgadniętym zwierzątkiem.

7. ZABAWA:

Na smyczy z balonem.  Do tej zabawy potrzebnych jest wiele baloników i szpulka sznurka. Uczestnicy zabawy przywiązują balonik na sznurku do kostki u nogi. Celem zabawy jest zgniecenie baloników pozostałych uczestników zabawy i uchronienie własnego.
Ci z uczestników, którym balonik pęknie, odpadają. Wygra ten, komu uda się zachować nienaruszony balonik. (Jest to zabawa dla starszych dzieci, które nie boja się huku przebijanego balonika).

8. ZABAWA:

Chód parami. Po dwóch uczestników zabawy ustawia się do siebie plecami i bierze przy tym pod ręce. Tak trzymając się muszą dojść do wyznaczonego celu. Sposobów poruszania się może być kilka: jeden uczestnik idzie do przodu, a drugi do tyłu, oboje przemieszczają się bokiem.

9. ZABAWA:

Dzieci siadają na krzesełkach, tworząc koło, jedna osoba nie ma krzesła i ona zadaje pozostałym pytania, np., „kto lubi jeść arbuza”, „kto lubi kolor różowy”, osoby których dotyczy pytanie muszą szybko wstać i przesiąść się na inne krzesło w tym momencie dziecko które zadawało pytanie szuka sobie miejsca siedzącego, jeśli mu się to uda, następne pytanie zadaje ktoś inny, jeśli nie to wymyśla kolejne pytanie i próbuje szczęścia jeszcze raz.

10. ZABAWA:

Kółko graniaste: Dzieci łapią się za rączki i robią kółeczko. Chodzą dookoła powtarzając słowa: Kółko graniaste czworokanciaste, kółko nam się połamało cztery grosze kosztowało, a my wszyscy BĘC! W czasie, kiedy dzieci mówią BĘC, wszystkie dzieci się przewracają na podłogę:)

11. ZABAWY:

Gdyby zabrakło pomysłów a było jeszcze dużo czasu można pobawić się w znane nam i dzieciom zabawy:

-chodzi lisek koło drogi,

-baloniku nasz malutki,

-gąski, gąski do domu,

-ciu ciu babka,

– raz, dwa, trzy baba Jaga patrzy,

-stary niedźwiedź mocno śpi,

-wiewiórki do dziupli (jedno dziecko zawsze bez dziupli) i daje komendę wiewiórki z dziupli, skaczą przy muzyczce, potem hasło wiewiórki do dziupli i jedno znów zostaje bez, itd.

Życzę udanych zabaw wspólnie z maluchami 🙂

Reklamy
 

19 Responses to “Zabawy urodzinowe 6-7 latków…”

 1. Paula Says:

  Martusia,
  ja poproszę o pomysły zabaw dla trochę większych dzieci jak masz, takie wieczoro-pogodne :). Klasycznie grupa ok 30-40 osób.

 2. Paula Says:

  Dzieci w wieku ok.15 lat, na pogodne wieczory w lipcu, bo na jedynkę jadę animować 😀

 3. place k Says:

  Fajne te zabawy. Na urodzinach mojego synka zastosowaliśmy kilka z nich. Najlepszą okazała się być „ciepło-zimno”

 4. Atabe Says:

  Super opisy i dobre nie tylko dal 8 latków! Polecam , dziękuję i proszę o jeszcze!

 5. ALICJA Says:

  BARDZO FAJNE ZABAWY I CZYTELNIE OPISANE. POZDRAWIAM;)

 6. Nuudy Says:

  Bez sensu te zabawy

 7. osamkaato2.pl Says:

  dziecko majace urodziny nie jest jubilatem 🙂

  • A kim? 🙂 bo zgodnie z definicją jubilat- to osoba obchodząca rocznicę np. swoich urodzin 🙂

   • osamkaato2.pl Says:

    jest solenizantem: jubileusz to szczególna rocznica… jubileusz 30 lecia pracy tworczej, jubileusz pożycia, itp. dziecko obchodzące urodziny jest solenizantem

 8. Mateusz Says:

  Świetne zabawy! Niedługo urodziny mojego Jasia na pewno skorzystam 🙂 Znalazłem jeszcze kilka innych zabaw: http://www.ciekaweartykuly.pl/gry/81-zabawy-na-urodziny-dla-dzieci.html
  Gdyby był ktoś zainteresowany 🙂 Bardzo fajne zabawy urodzinowe ! Pozdrawiam 🙂

 9. fotobudka Says:

  ja zamówiłem synowi na urodziny fotobudkę i dzieci bawiły się świetni http://photeo.pl/

 10. mama 6 latka Says:

  Zabawy rodem z lamusa,kompletnie nie dla dzieci w tej grupie wiekowej! Dla 3- latków ewentualnie,ale na pewno nie są interesujące dla 6-7 latków! Litości! Czy Pani ma do czynienia z 6-7 latkami w ogóle?

  • Droga mamo 6-latka, być może Panią zaskoczę ale mam do czynienia z 6-7-latkami i zapewniam Panią, że są dzieci zainteresowane takimi zabawami. Zapewne przez te 6 lat (data umieszczenia zabaw) wiele się zmieniło i dzieci interesują się różnymi rzeczami ale na szczęście zabawą również – nawet taką, jak to Pani określiła „rodem z lamusa”. Nie musi ich Pani wykorzystywać, mamy wolny kraj 🙂 pozdrawiam serdecznie

 11. Maja Says:

  Moim zdaniem najważniejsza jest różnorodność. A każda zabawa będzie fajna 🙂

  • justi Says:

   Fajne zabawy napewno z nich skorzystam na urodzinach syna który kończy 7 lat.
   Często te ” z lamusa” bywają najfajniejsze.
   Proponuje jeszcze chustę animacyjną też fajna zabawa.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s